Mobilny Specjalista ds. zakupów

specjalista ds. zakupówPraca na stanowisku specjalisty ds. zakupów najczęściej ma charakter stacjonarny i nie wymaga od osób pracujących w tym zawodzie dyspozycyjności związanej z częstymi wyjazdami. Przeglądając oferty pracy dotyczące tego stanowiska, można jednak dostrzec, iż coraz większa ilość przedsiębiorstw zastrzega sobie mobilny charakter pracy i wymaga od kandydatów czynnego prawa jazdy oraz chęci do udziału w wielu wyjazdach służbowych.

Główną przyczyną, która zmusza specjalistów ds. zakupów do częstych podróży, są organizowane w Polsce oraz w krajach sąsiednich liczne targi oraz konferencje. Udział w takich przedsięwzięciach pozwala specjalistom dokładnie poznać, a przede wszystkim pozyskać nowych dostawców. Dodatkowym elementem, który sprawia, że praca specjalisty ds. zakupów ma charakter mobilny, są częste tzw. wyjazdy integracyjne, organizowane przez pracodawców w celu zacieśnienia więzi z dostawcami.

Choć sprzedaż i zakupy stanowią zazwyczaj dwa odrębne działy w przedsiębiorstwie, to niejednokrotnie obowiązki specjalistów ds. zakupów szczególnie tych mobilnych upodabniają się do obowiązków przedstawicieli handlowych. Jednakże w przypadku specjalistów ds. zakupów głównym celem ich pracy jest pozyskanie, jak największej ilości wartościowych dostawców oraz wynegocjowanie jak najlepszych cen, oraz warunków dotyczących współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *