Gdzie do pracy

Osoba poszukująca pracy w charakterze specjalisty ds. zakupów, zatrudnienie może znaleźć niemal w każdej branży. Największe zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie występuje w firmach produkcyjnych, które do prawidłowego działania wymagają zakupu komponentów i półproduktów na potrzeby produkcji. To właśnie specjalista ds. zakupów jest odpowiedzialny za zapewnienie niezbędnych materiałów pośrednich i bezpośrednich. Ponadto, pracę na stanowisku specjalisty oferują również firmy, które na potrzeby własnej działalności i na rzecz wykonywanych usług dokonują bardzo dużych zakupów. Zakupy te mogą dotyczyć oprogramowania, surowców, materiałów czy półfabrykatów.

11

Jeszcze niedawno zawód specjalisty, specjalista ds. zakupów Zielona Góra, dotyczył lokalnego zaopatrzenia firmy, jednak w czasach szybkiego rozwoju i poszerzania działalności, w większych firmach występuje zapotrzebowanie na specjalistów zdolnych do prowadzenia negocjacji z dostawcami nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Specjalista pracuje w biurze, za wyjątkiem sytuacji, gdy w celu przeprowadzenia negocjacji musi się spotkać z kontrahentami poza jego ścianami. Czasem specjaliści biorą również udział w wyjazdach służbowych i konferencjach. Ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu, specjaliści często mają do swojej dyspozycji samochód służbowy, laptop czy telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *