Od zakupów

2Gdy myślimy o różnego rodzaju specjalistach zatrudnianych w polskich firmach produkcyjnych zazwyczaj na myśl przychodzi nam specjalista ds. sprzedaży, czyli osoba zajmująca się rynkiem zbytu dla towarów i produktów wytworzonych przez daną firmę. Mało kto orientuje się, że wśród pracowników zakładu niezbędna jest również obecność specjalisty ds. zakupów, czyli kogoś, kto czuwa nad procesem zakupu wszelkich towarów i artykułów niezbędnych do sprawnego działania produkcji danej firmy.

Specjalista ds. zakupów pracuje zazwyczaj w dziale zakupów, a jego bezpośrednim przełożonym jest kierownik ds. zakupów, specjalista ds. zakupów Legnica. Pracodawcy zatrudniający takich specjalistów, od swoich pracowników wymagają posiadania szeregu cech przydatnych w pracy opierającej się o pozyskiwanie niezbędnych materiałów pośrednich i bezpośrednich, a więc umiejętności negocjacyjnych, dobrze rozwiniętych zdolności interpersonalnych i umiejętności wyszukiwania niezbędnego asortymentu w jak najniższych cenach.

Praca specjalisty jest zajęciem bardzo wymagającym i trudnym, związanym z ciągłym orientowaniem się w nowych propozycjach i ofertach handlowych innych firm, negocjowaniem warunków zakupów z producentami i wyszukiwaniem odpowiednich dostawców. Nie każdy może zostać specjalistą ds. sprzedaży  – do wykonywania tego zawodu potrzebna jest duża siła charakteru i wytrwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *