Rynek pracy

Specjalista ds. zakupów, bardzo często określany również mianem specjalisty ds. dystrybucji czy logistyki jest absolwentem studiów wyższych na kierunku ekonomii, zarządzania lub logistyki, lub absolwentem studiów technicznych.  Jego pracodawcami są firmy produkcyjne (niezależnie od branży), które dokonują zakupu komponentów na potrzeby produkcji,  firmy zajmujące się sprzedażą i dystrybucją cudzych produktów, pośrednicy zajmujący się obrotem określonymi produktami oraz wszystkie inne firmy, które dokonują zakupu określonych produktów na potrzeby własnej działalności.

12Oprócz wymogów dotyczących wiedzy i umiejętności, wielu pracodawców stawia przed swoimi pracownikami wymagania co do odbytych szkoleń i kursów. Jako, że zakupy są podstawowym zagadnieniem w logistyce produkcyjnej, wielu specjalistów odbyło szkolenia dotyczące zakupów, szkolenia związane z budowaniem i zarządzaniem bazą dostawców oraz kursy dotyczące negocjacji handlowych, prowadzenia analiz cen i ofert handlowych.

Stanowisko specjalisty ds. zakupów, specjalista ds. zakupów Gdańsk, jest bardzo popularne w firmach produkcyjnych, głównie w dużych zakładach prowadzących produkcję na skalę masową. Rynek pracy jest duży i chłonny, ze względu na szeroki zakres branż, w których to stanowisko pracy występuje. Specjalista ds. zakupów ma możliwość rozwoju zawodowego w kierunku zarządzania zespołem (lider zespołu), zarządzania zakupami (manager ds. zakupów) lub w innych dziedzinach logistyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *