Zakupy za zakupy

Stanowisko specjalisty ds. zakupów może brzmieć szczególnie atrakcyjnie dla tych, którzy uwielbiają zakupowe szaleństwa i wydaje im się, że ich praca związana będzie z wydawaniem czyichś pieniędzy. Niestety, tak dobrze nie ma, bo zawód specjalisty jest czymś zupełnie odwrotnym – posadą, której zadaniem jest zarobienie pieniędzy dla firmy, a nie odwrotnie. Specjalista ds. zakupów Łomża to osoba zajmująca się organizacją działu zakupów funkcjonującego w danej firmie. Osoba ta dąży do zwiększenia sprzedaży działu zakupów w danej firmie poprzez wykonywanie odpowiednich czynności i utrzymywanie kontaktów z dostawcami.

zakupJak można wywnioskować, praca specjalisty nie polega więc na bieganiu po sklepach i wybieraniu przeróżnych dobroci ze sklepowych półek. Owszem, związana jest z wyborem asortymentu, ale asortymentu bardzo specyficznego, niezbędnego do funkcjonowania danej firmy.

Specjalista ds. zakupów jest niezmiernie ważnym pracownikiem firmy, który balansuje wszystkie czynniki mające zwiększyć sprzedaż firmy, dzięki czemu przyczynia się do zwiększenia jej przychodów i rozwoju przedsiębiorstwa. Zawód ten jest na razie mało rozpowszechniony, jednak z roku na rok liczba osób zajmujących posadę specjalisty ds. zakupów rośnie. To co, może małe zakupy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *